Nečekaně tvrdý trest dostal podle německých médií v pondělí muž, který stanul jako první před soudem kvůli násilnostem během červencového summitu zemí G20 v Hamburku. Jedenadvacetiletý Nizozemec má jít do vězení na dva roky a sedm měsíců. Proti rozsudku se může odvolat.

Summit velkých světových ekonomik doprovázely masivní násilnosti, při nichž v ulicích hořela auta a docházelo k častým střetům demonstrantů s policisty. Stovky lidí utrpěly zranění.

Mladý Nizozemec, který při protestech 6. července po jednom z policistů hodil dvě lahve, byl obžalován mimo jiné z ublížení na těle, ze zvláště těžkého útoku na veřejné činitele a z kladení odporu. Obhajoba před soudem usilovala o osvobození, obžaloba požadovala trest ve výši jednoho roku a devíti měsíců odnětí svobody.

Soud se ale nakonec rozhodl pro ještě přísnější verdikt. „Policisté nejsou štvaná zvěř,“ zdůvodnil své rozhodnutí soudce, který také připomněl nedávné zpřísnění zákona na ochranu veřejných činitelů ve službě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner