Liberec 29. března (ČTK) – Krajský soud v Liberci se dnes začne zabývat případem vraždy Martina Říhy, který byl před 13 lety odsouzen za vytunelování kampeličky. Zakladatel První pražské družstevní záložny zmizel v dubnu 2004 a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu. Mělo se za to, že Říha z republiky odcestoval. Policie se ale domnívá, že chvíli po svém zmizení se stal obětí vraždy. V případu jsou obžalováni čtyři muži, tři za vraždu a jeden za pokus o krádež.

Říha byl v dubnu 2003 propuštěn z vazby na svobodu a ještě než byl v lednu 2004 pravomocně odsouzen, zmizel. Bývalému generálnímu řediteli kampeličky Petru Bubeníčkovi uložil soud devět let vězení. Podle soudů se oba dopustili podvodu, kterým připravili 2930 členů záložny o 276 milionů korun.

Podle informací televize Prima trojice pachatelů Říhu před smrtí brutálně mučila, aby vyzradil, kde jsou stovky milionů, o které přišli klienti zkrachovalé kampeličky. Dokazování ale bude složité, Říhovo tělo se nikdy nenašlo. Obžalovaným z vraždy hrozí výjimečný trest.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner