New York 1. června (ČTK) – Newyorský soud poslal na 35 let za mříže bývalého příslušníka amerického letectva, který byl usvědčen z podpory teroristické organizace Islámský stát. Devětačtyřicetiletý Tairod Pugh z New Jersey byl uznán vinným už loni v březnu. Bývalý letecký mechanik chtěl podle soudu odcestovat do Sýrie a stát se „mučedníkem“.

„Je tragické, pokud se bývalý voják chce připojit k organizaci usilující o zničení Ameriky,“ řekl soudce Nicholas Garaufis odsouzenému.

Američan byl usvědčen, že předloni vycestoval do Turecka, aby našel cestu do Sýrie, kde se chtěl připojit k teroristům. V Turecku byl zadržen a vydán do Spojených států, kde byl okamžitě zatčen.

Soud odmítl tvrzení obhájců, že Pugh nechtěl na Blízkém východě bojovat, ale chtěl se tam přestěhovat se svou egyptskou manželkou. Obžalovaného usvědčily texty na sociálních sítích, v nichž Pugh vyjadřoval podporu radikálnímu islámu.

Pughův případ skončil odsouzením jako první z balíku asi sedmdesáti kauz, v nichž byli Američané obžalováni z pokusů o podporu teroristických skupin.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner