Soud ve Spojených státech dnes uložil v případu vraždy šestiletého Etana Patze, který zmizel před takřka čtyřmi desetiletími, doživotní trest vězení. Z vraždy byl letos v únoru shledán vinným 56letý Pedro Hernandez, který o propuštění může podle verdiktu požádat nejdříve po 25 letech, napsala agentura AP.

Patz byl pohřešován od května 1979, když byl poprvé sám na cestě do školy. V roce 2001 ho soud prohlásil za mrtvého, ačkoli jeho tělo se nikdy nenašlo. Případ otřásl na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let celými Spojenými státy a vyvolal rozsáhlou pátrací akci. Patz byl jedním z prvních dětí, po kterých v USA v 80. letech pátrali pomocí fotek na krabicích s mlékem.

Rozsáhlé pátrání bylo neúspěšné až do roku 2012, kdy policie dostala tip na Hernandeze, který podle svědecké výpovědi o chlapcově vraždě v minulosti hovořil. Hernandez se pak při výslechu k činu skutečně přiznal. Řekl, že školáka nalákal na limonádu do obchodu s potravinami, kde pracoval. Poté ho škrtil a ještě žijícího vhodil do smetí.

Později přiznání odvolal a obhajoba tvrdila, že psychicky nemocný Hernandez trpěl bludy. První proces proto v roce 2015 dopadl nezdarem, neboť se porota nedokázala na jeho vině shodnout, podle nové poroty ale vraždil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner