Francouzský soud dnes zprostil obvinění z pašování lidí bývalého britského vojáka, který se loni na podzim pokusil převézt čtyřletou afghánskou dívku na žádost jejího otce z Francie do Británie. Informují o tom zahraniční média.

Soud v Boulogne-sur-Mer pouze uložil devětačtyřicetiletému Robu Lawriemu podmínečně pokutu 1000 eur (27.000 Kč) za to, že vystavil život dívky nebezpečí. Toho se prý dopustil tím, že ji převážel v zavazadlovém prostoru dodávkového vozu, a nikoli v dětské sedačce a připoutanou.

Lawrie pokutu nemusí zaplatit, pokud se ve Francii nedopustí dalšího přečinu.

„Francouzská justice dnes vyslala vzkaz,“ řekl britský občan po vynesení verdiktu. „Když máte v srdci soucit, soucit vyhraje,“ dodal.

Po vynesení rozsudku v soudní síni propukl jásot humanitárních pracovníků a dalších lidí, kteří Lawrieho v této mediálně sledované kauze podporovali.

Lawrieho, který jako dobrovolník pomáhal běžencům ve francouzském Calais, přistihla loni 24. října francouzská policie při pokusu o propašování Bahar Ahmadíové k příbuzným do Británie.

Před dnešním soudním líčením Lawrie s dívkou v náruči předstoupil před novináře. „To, co tu vidíte, je marnění života. Žije v uprchlickém táboře,“ řekl Lawrie, zatímco Bahar se nesměle usmívala do kamer. Lidé tomu říkají pašování, ale já jsem tu dívenku zachraňoval, poznamenal Brit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner