Švédský soud dnes poslal na šest let do vězení žadatele o azyl ze Sýrie, který letos v červenci úmyslně založil požár v běženecké ubytovně, kde žil. Syřana skandinávská země po odpykání trestu vyhostí, uvedl zpravodajský portál The Local. Odsouzený musí také zaplatit náhradu škod ve výši 185.000 švédských korun (asi 525.000 Kč).

Incident se odehrál v ubytovně nedaleko města Surahammar, které leží asi sto kilometrů západně od Stockholmu. Syřan policii vypověděl, že chtěl spáchat sebevraždu a že byl nespokojen s poměry v zařízení. Jeden ze svědků uvedl, že na pokoji podpálil noviny a záclonu poté, co se vrátil na ubytovnu rozhněvaný. Syřan při požáru utrpěl lehké zranění, nikdo jiný zraněn nebyl.

Švédsko, které má 9,8 milionu obyvatel, se loni spolu s Německem stalo pro běžence hlavní cílovou zemí. V roce 2015 Švédsko přijalo rekordních více než 163.000 žadatelů o azyl, letos Stockholm očekává 35.000 žádostí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner