Pražský městský soud dnes rozhodne v kauze údajného tunelování papírny Neograph, která vyráběla jízdenky pro dopravní podnik. Obžaloba viní bývalého obchodního ředitele Vladimíra Sittu a jeho otce, někdejšího generálního ředitele firmy, ze zneužití informace v obchodním styku. Muži stíhání označují za pomstu skupiny kolem lobbisty Iva Rittiga, u nějž údajně peníze z předražených jízdenek končily.

Státní zástupce požaduje pro Sittu mladšího okolo pěti až šesti let vězení. Jeho otci navrhl podmíněný trest.

Sitta junior založil v prosinci 2009 firmu Avium Partners, jeho otec v září 2010 společnost Nanograph. Podle obžaloby to udělali v úmyslu získat majetkový prospěch na úkor Neographu. Avium Partners papírně údajně vystavovala fiktivní faktury za zprostředkování obchodních příležitostí, Sitta starší prý zase využíval její majetek či stroje pro výrobu v Nanographu. Firmě tak prý Sittové způsobili škodu 8,2 milionu a 2,9 milionu korun.

Mladší ze Sittů předal v roce 2010 policii údajné důkazy o tom, že Neograph zasílal provizi 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro pražský dopravní podnik společnosti Cokeville Assets, přičemž peníze prý dostával Rittig. V této kauze si vedle lobbisty a jeho právníků vyslechl obvinění i tehdejší spolumajitel Neographu Jan Janků, který na Sittu juniora podal trestní oznámení pro tunelování Neographu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner