Praha 4. dubna (ČTK) – Obvodní soud pro Prahu 2 dnes začne projednávat případ dopravního znalce Jiřího Dolečka, který podle obžaloby hrubě zkreslil posudek ve prospěch lobbisty Romana Janouška. Muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody a také zákaz činnosti.

Doleček posuzoval v hlavním líčení jakožto znalec povolaný obhajobou situaci, při níž Janoušek srazil autem ženu v pražských Nuslích. Potvrdil lobbistovu verzi, podle níž řidič ženu neviděl a zřejmě ji jen zachytil zpětným zrcátkem. Toto tvrzení však zcela vyvrátil revizní znalecký posudek a také odposlechy z Janouškova telefonu. Soudce proto podal na Dolečka podnět k prověření toho, zda nespáchal trestný čin.

Znalec svůj posudek opíral mimo jiné o to, že sražená žena měla žebra poraněná takovým způsobem, že zranění muselo být způsobeno právě zpětným zrcátkem. U soudu ale připustil, že se neseznámil se všemi důkazy ze spisu – neviděl například DVD s vyšetřovacími pokusy z místa činu.

Justice nakonec Janouška potrestala za úmyslnou nehodu 4,5 lety vězení. Muž sice do vězení nastoupil, výkon trestu má ale nyní přerušený ze zdravotních důvodů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner