Praha 6. března (ČTK) – Pražský městský soud dnes otevře případ Michelle Sudků, která loni v červenci ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově. O dva týdny dříve se také podle obžaloby pokusila uškrtit ženu v kavárně na Újezdě. Podle znalců trpí Sudků útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti však porucha v době činu neovlivnila. Za vraždu a pokus o ni hrozí ženě doživotí.

Poprvé se Sudků pokusila zabít ženu loni 5. července. K činu ji podle znalců dohnala představa sexu s mrtvým ženským tělem. Zákaznici kavárny proto následovala na toalety, kde se ji pokusila uškrtit tričkem. Napadená žena se útoku bránila, podařilo se jí přivolat pomoc.

Po tomto útoku byla Sudků převezena do psychiatrické léčebny v Bohnicích, policisté ale lékařům informace o útoku nepředali. Zdravotníci proto ženu po dvou týdnech propustili, ve stejný den zabila nakupující v obchodním centru.

Svou oběť si Sudků vybrala náhodně. Na Smíchov jela s úmyslem zabíjet, chtěla prý dokázat lékařům, že je nemocná a zajistit si další pobyt v léčebně. Nůž, kterým čtyřiapadesátiletou ženu ubodala, si opatřila přímo v prodejně. Ženu bodla dvakrát, napadená zraněním podlehla na místě.

Kvůli zásahu v kavárně na Újezdě jsou od čtvrtka obžalováni ze zneužití pravomoci dva policisté. Žalobci pro ně navrhli zákaz činnosti. Obžalobu projedná Obvodní soud pro Prahu 1, jednání zatím nenařídil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner