Ústecký krajský soud dnes začne projednávat případ Zdeňka Pfeifera, který čelí obžalobě za vědomé šíření viru HIV. Muži, který se rok skrýval v Thajsku, hrozí až 12 let vězení. Podle obžaloby nakazil i tehdy nezletilého chlapce.

Státní zastupitelství obžalovalo Pfeifera z osmi trestných činů. „Z těch nejzávažnějších bych jmenoval pokus zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečin šíření nakažlivé lidské nemoci. Pan obviněný je ohrožen trestní sazbou v trvání pět až 12 let,“ řekl ČTK už dříve státní zástupce Vladimír Jan.

Podle obžaloby se Pfeifer o své nemoci dozvěděl v září 2013. Kriminalisté během vyšetřování odhalili desítky mužů, se kterými měl Pfeifer sexuální styk a žádnému z nich o nemoci neřekl. Tři z nich mají HIV také, podle obžaloby dva z nich nakazil právě Pfeifer. Nejmladší z nich je dnes mladistvý, tehdy čtrnáctiletý chlapec. Obžalovaný si chlapce vyhlédl v létě 2014 na koupališti. Podle obžaloby se s ním scházel opakovaně a za sex mu platil od 50 do 300 korun. „V důsledku tohoto jednání tak způsobil přenos viru HIV na nezletilého,“ píše státní zástupce v obžalobě.

Pfeifera zadržely letos na začátku roku thajské úřady na základě mezinárodního zatykače, na ostrově Phúket se skrýval rok. Hlavní líčení je naplánováno zatím na na tři dny. Zda soud vynese i rozsudek není zatím jasné.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner