Praha 17. února (ČTK) – Obvodní soud pro Prahu 6 dnes začne zkoumat platnost závěti Ratmíra Ratha, který odkázal veškerý majetek svému mladšímu synovi Davidu Rathovi, bývalému středočeskému hejtmanovi obžalovanému z korupce. Žalobu na neplatnost testamentu podal Davidův bratr Michal.

Deník Mladá fronta Dnes dříve napsal, že závěť Ratmíra Ratha ze srpna 2014 obsahuje jedinou větu a poznámku, že muž testament sepsal při plném vědomí a bez nátlaku. Svědkem u podpisu byla zdravotní sestra z chodovské kliniky, kde otec Ratmír i syn David pracovali. Dva měsíce po sepsání závěti Ratmír zemřel.

Michal Rath tvrdí, že se otec nikdy nezmínil o tom, že by ho chtěl vydědit. Podle Michalovy verze navíc mladší bratr zanedbal péči o umírajícího otce.

Součástí dědictví po Ratmírovi by mělo být osm milionů korun, které policie zabavila při domovní prohlídce u Davida Ratha, když ho v roce 2012 zadržela. Bývalý hejtman tehdy uvedl, že peníze jsou otcovy úspory.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner