Krajský soud v Praze dnes znovu projedná kauzu padělané směnky na 127 milionů korun, ve které figuruje jeden ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical Kamil Jirounek. Jirounek byl pravomocně odsouzen k šesti rokům vězení. Nejvyšší soud však verdikt zrušil, jelikož soudy nevyvrátily obhajobu Jirounka a špatně vyhodnotily skutek, pro nějž byl odsouzen. Muž byl okamžitě propuštěn z vězení, kde si trest několik měsíců odpykával. Soud je vázán právním názorem NS. Pokud zůstanou pochybnosti o vině, měl by podle právní zásady rozhodovat ve prospěch obviněného.

Obžaloba Jirounka viní z toho, že si opatřil dokumenty a falešnou směnku, podle kterých měl spolumajitel firmy Ravak Jindřich Vařeka starší dluh vůči firmě Západočeská investorská. Jirounek chtěl od Vařeky peníze vymáhat v civilním řízení. Směnka prošla přes několik lidí. Jako poslední je na ní podepsán Radek Novák, který byl druhým obžalovaným v téže kauze.

Jirounek vinu dlouhodobě popírá. Hájí se tím, že směnku nabyl v dobré víře a když zjistil, že je falešná, tak to sám ohlásil na policii. Za příčinu této i dalších kauz považuje obchodní spory, které vede s majiteli firmy Ravak. Společnost je významným výrobcem van a sprchových koutů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner