Praha 10. června (ČTK) – Díky spojenectví s ODS je velmi reálné, že se Strana soukromníků stane sněmovní stranou, řekl na dnešním pražském sněmu Soukromníků jejich předseda Petr Bajer. Kritizoval nynější „agrolevicovou“ vládu ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL kvůli tomu, že podle něho ztěžuje podnikání, postupně likviduje svobody obyvatel a naopak zvyšuje byrokratický aparát.

Zástupci Soukromníků budou na kandidátkách ODS pro podzimní volby do Sněmovny ve všech krajích. „Je jen na našich příznivcích, aby naše kandidáty do Sněmovny preferenčními hlasy dostali. Je velmi reálné, že se díky spojenectví staneme sněmovní stranou,“ uvedl Bajer. Do Senátu byl už dřív zvolen za Soukromníky podnikatel Ivo Valenta.

Podzimní volby budou podle Bajera zásadní pro život, podnikání a svobodu obyvatel. Reálně hrozí koalice hnutí ANO a KSČM, míní.

Strana soukromníků odmítá zejména elektronickou evidenci tržeb, kterou nynější vláda prosadila. „Nechceme být špiclováni, nechceme za neschopné úředníky finanční správy dělat jejich práci,“ uvedl Bajer.

Soukromníci jednali vedle ODS o volební spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), které ale uzavřelo koalici s KDU-ČSL. S občanskými demokraty spolupracovali Soukromníci už v minulosti, mají s nimi podle Bajera mnoho společných témat. „Jít do podzimních voleb samostatně by byl hazard s hlasy voličů,“ dodal.

Předseda ODS Petr Fiala si na sněmu spolupráci pochvaloval, a to nejen z toho důvodu, aby se netříštily hlasy na pravici. „Hlavní důvod je zajistit větší podporu drobných a středních podnikatelů, kteří jsou pro naši ekonomiku zcela zásadní,“ řekl Fiala. Nynější vládu nařkl z toho, že vede s živnostníky a podnikateli třídní boj. Hostem sněmu byla i místopředsedkyně STAN Věra Kovářová. Ocenila snahu Soukromníků hájit zájmy živnostníků, kterým podle ní současná vláda „salámovou metodou postupně ztěžuje život a pokládá je a priori za podvodníky“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner