Zřícenou konstrukci střechy sportovní haly v České Třebové, která spadla 14. ledna, začal pod dohledem policie vyzvedávat jeřáb. Ohledá ji soudní znalec. Některé dřevěné části museli dělníci odříznout motorovou pilou.

„Pomocí jeřábu přemístíme jednotlivé střešní celky na bezpečné místo mimo halu, kde je budou moci ohledat vyšetřovatelé. To dosud nebylo možné, ohledání střešní konstrukce přímo na místě havárie by bylo riskantní a nebezpečné,“ uvedl Tomáš Zavřel, ředitel stavební firmy Profistav Litomyšl, která byla generálním dodavatelem stavby. Práce budou podle něj pokračovat pravděpodobně i příští týden.

Střecha se zřítila 14. ledna večer při florbalovém turnaji. Všem osmi desítkám lidí se podařilo včas utéct, dva z nich se na útěku lehce zranili. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Místo hlídají policisté, po dokončení prohlídky zajistí ostrahu objektu kraj jako jeho vlastník.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner