Madrid 11. března (ČTK) – Španělští policisté našli osm Iráčanů, včetně čtyř dětí ve věku od dvou do deseti let, schovaných v chladírenském vozu, jehož rumunský řidič měl namířeno do Británie. Oznámila to dnes agentura AFP.

„Po anonymním upozornění policisté v pátek na dálničním odpočívadle otevřeli dveře chladírenského vozu a uvnitř našli osm Iráčanů,“ uvedla policie s tím, že všichni pasažéři jsou v dobrém zdravotním stavu. „Sedmatřicetiletý řidič byl zatčen kvůli podezření z obchodu s lidmi,“ dodala.

Na stejné dálnici a ve stejném regionu byla podle španělského tisku nalezena rovněž v chladírenském voze jiná rodina z Iráku.

Evropu v srpnu 2015 šokoval hrůzný nález rakouské policie, která v chladírenském voze objevila 71 udušených uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Podle maďarské policie migranty pašoval gang bulharských převaděčů v čele s Afgháncem. Jeho členové prý už při přejezdu hranice z Maďarska do Rakouska věděli, že lidé v nákladním prostoru nežijí. Mezi mrtvými byly i čtyři děti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner