Španělsko se dostává do popředí zájmu migrantů z Afriky. Jejich počet se letos proti stejnému období loňského roku ztrojnásobil a přiblížil se počtu lidí směřujících do Řecka. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Podle ní se do Španělska do začátku srpna už letos přes Středozemní moře dostalo 8385 přistěhovalců, zatímco do Řecka 11.713. Důvodem této změny může být přesvědčení mezi migranty, že cesta na Iberský poloostrov je bezpečnější.

Loni ve stejném období do Španělska dorazilo přes moře téměř 2500 lidí, do Řecka přes 160.000. Prudký pokles přílivu lidí do Řecka umožnila dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem a kontrole hranic výměnou za evropskou finanční výpomoc Ankaře k hrazení nákladů na pobyt imigrantů na tureckém území.

Stabilní je příliv přistěhovalců do Itálie. Letos tam dorazilo více než 96.000 lidí, zatímco za stejné období loni skoro 100.000.

Zpráva IOM přichází den poté, co se v médiích objevily záběry výsadku desítek afrických uprchlíků na pláži v jižním Španělsku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner