Šéf poradců předsedy vlády a bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD) leží v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Informaci deníku Blesk potvrdil dnes ČTK přednosta kardiocentra IKEM profesor Jan Pirk.

„Neleží na kardiochirurgii a nemá infarkt. Těší se dobrému zdraví,“ řekl ČTK Pirk ke spekulacím o tom, že Špidla prodělal infarkt. O možné srdeční slabosti expremiéra se dnes ve Sněmovně bavili i někteří jeho straničtí kolegové.

Úřad vlády uvedl, že Špidla je na nemocenské. Jiné informace prý není oprávněn poskytovat. Jeden ze spolupracovníků někdejšího ministerského předsedy ČTK řekl, že pracovní program Špidly na další dny byl zrušen.

Čtyřiašedesátiletý Špidla, mimo jiné náruživý vytrvalostní běžec, měl zdravotní problémy už v minulosti. V roce 2004 dokonce zkolaboval v Poslanecké sněmovně. Lékaři ho tehdy vyšetřili, žádné problémy se srdcem ale neobjevili. Kolaps podle odborníků tehdy způsobil stres z přepracování.

Špidla nyní pracuje jako šéf poradců premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), v minulosti působil i jako ministr práce a sociálních věcí, předseda ČSSD a eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner