Berlín 2. září (zpravodaj ČTK) – Jako boxerku těžké váhy, které se nechce do souboje s protivníkem, zobrazil dnes německou kancléřku Angelu Merkelovou (CDU) na titulní straně německý magazín Spiegel. Kreslenou karikaturou naráží na to, že se Merkelová podle některých vyhýbá skutečnému předvolebnímu souboji.

Na obrázku je v boxerském ringu vedle kancléřky také její vyzyvatel v boji o post na čele vlády Martin Schulz (SPD), který se nesměle snaží začít boxovat. Merkelová – oblečená v černých kraťasech a tílku – ale svého soupeře zcela ignoruje, je k němu zády a dokonce podřimuje pohodlně opřená o provazy. Zřejmě si to může dovolit i díky tomu, že v červených trenkách oblečený Schulz je nejméně o polovinu menší.

Karikatura je narážkou na aktuální kampaň před parlamentními volbami, kterou mnozí charakterizují jako klidnou, nudnou nebo ospalou. Sociální demokraté z toho viní právě kancléřku, která se podle nich snaží vyhýbat debatě o konkrétních otázkách a své politické soupeře i voliče jakoby chtěla uspat.

Kresba zároveň ukazuje na postoj Merkelové k Schulzovi, jehož jméno šéfka německé vlády při většině svých vystoupení není vůbec ochotna zmiňovat. V neposlední řadě karikatura zobrazuje odlišnou politickou váhu obou uchazečů o post kancléře.

Merkelové konzervativní unie CDU/CSU v dosavadních průzkumech veřejného mínění nad sociálními demokraty vede o zhruba 14 procentních bodů. Parlamentní volby se v Německu uskuteční 24. září.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner