Strana práv občanů (SPO) si příští víkend zvolí nové vedení. Funkci předsedy bude obhajovat senátor Jan Veleba. Delegáti se budou také zabývat podzimními sněmovními volbami. Budou rozhodovat, zda do nich půjdou samostatně, nebo budou spolupracovat s jinými stranami. Na sněm zavítá i čestný předseda strany prezident Miloš Zeman. Veleba to dnes řekl ČTK.

Volební sjezd SPO se bude konat v Praze v sobotu 11. února. Volit se bude vedení včetně předsedy. Veleba zatím neví o žádném protikandidátovi. Poznamenal ale, že před necelými třemi lety, kdy byl zvolen předsedou, měl být také jediným kandidátem, a nakonec měl dva vyzyvatele.

Veleba bude delegátům navrhovat, aby obnovili post statutárního prvního místopředsedy. Přál by si, aby se jím stal současný šéf straníků na jižní Moravě a místopředseda strany Marian Keremidský. Na pozicích dalších místopředsedů by rád viděl ty kandidáty, kteří „dobře odvedou svou práci“.

Jednou z priorit sjezdu budou podle Veleby letošní parlamentní volby. „Budeme řešit, jestli do nich půjdeme sami, nebo jestli to bude nějaký projekt, jako byl v 11 krajích v krajských volbách,“ řekl. V krajských volbách se strana ucházela o podporu voličů společně se stranou Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Před delegáty promluví Zeman. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dnes na tiskové konferenci připomněl, že Zeman se sjezdů strany účastní pravidelně.

Zeman stranu spoluzakládal, v roce 2010 se stal jejím prvním předsedou. Po prohraných sněmovních volbách v květnu 2010 ale na post rezignoval. V roce 2013 byl zvolen čestným předsedou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner