Bělehrad 21. února (ČTK) – Srbská policie odhalila dvě sítě pašeráků lidí a při zásazích proti nim zadržela celkem 41 migrantů, kteří se do země dostali nelegálně. Na svém webu o tom dnes informovalo srbské ministerstvo vnitra.

Jednu skupinu devíti migrantů z Afghánistánu, Pákistánu a Sýrie policisté objevili v bělehradské čtvrti Voždovac. Běžence ve svém domě nechávala přebývat 54letá majitelka, která bude podle ministerstva nyní stíhána kvůli podezření z účasti na trestných činech nedovolené překročení státní hranice a pašování lidí.

Ve druhém případě našli příslušníci dopravní policie 32 afghánských občanů ukrytých v dodávkovém autě, které se rozhodli zkontrolovat u mýtnice Bubanj Potok na bělehradském předměstí. Řidiče, 38letého muže z Kragujevace, policisté zadrželi a rovněž jeho čeká trestní stíhání.

Podle ministra vnitra Nebojši Stefanoviče bylo v uplynulých 18 měsících v Srbsku zadrženo více než 2000 osob zapojených do pašování lidí. Zhruba rok je už uzavřená takzvaná balkánská migrační trasa, kterou mířila i přes Srbsko vlna statisíců uprchlíků zejména ze Sýrie, ale také z dalších asijských i afrických zemí do bohatých zemí Evropské unie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner