Srbsko dnes začalo omezovat přejezd přes své území migrantům, kteří mají v úmyslu žádat o azyl v jiných zemích než v Rakousku nebo Německu. Oznámil to ministr práce a sociálních věcí Aleksandar Vulin, do jehož resortu spadá i problematika migrace.

Rakousko minulý týden oznámilo, že na své území nepustí migranty, kteří mají v úmyslu pokračovat přes Německo do dalších západoevropských zemí. Následně obdobná opatření avizovaly Slovinsko a Chorvatsko, přes které stejně jako přes Srbsko prochází takzvaná balkánská migrační trasa.

Dnes se vedení Rakouska rovněž rozhodlo, že stanoví limity pro příjem žadatelů o azyl. Letos by jich mělo být maximálně 37.500, což je ani ne polovina loni přijatých 90.000 žadatelů.

Vulin prohlásil, že srbská vláda bude postupovat s ohledem na rozhodnutí Vídně z minulého týdne. „Na základě rozhodnutí rakouské vlády, jež nám bylo předáno prostřednictvím slovinské a chorvatské vlády, nebudou moci ode dneška pokračovat v cestě migranti, kteří nevyjádří úmysl požádat o azyl na území Rakouska nebo Německa,“ řekl srbský ministr na dnes pořízeném videozáznamu, který Tanjug zveřejnil na svém webu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner