V Německu stoupá počet žadatelů o azyl, kteří žalují místní úřady za nečinnost. Někteří z nich totiž na rozhodnutí o udělení azylu čekají i přes dva roky. Do konce května tak již skoro 6000 imigrantů zažalovalo Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který má azylové řízení na starosti.

Počet žalob na úřad letos prudce stoupl. Zatímco ke konci března jich bylo 3271, za pouhé dva měsíce číslo vzrostlo na 5805, uvedl zpravodajský server Tagesschau. Podle mluvčího správního soudu v hesenském Giessenu Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky nejčastěji žalují Somálci, z nichž někteří jsou v zemi už přes dva roky, aniž by je BAMF vůbec vyslechl.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky tvrdí, že dojem, že by pracoval příliš pomalu, je nesprávný. V současné době zpracovává půl milionu žádostí o azyl, což je nejvíce v historii. Díky navýšení personálu a digitalizaci je podle něj zpracování žádostí o azyl rychlejší než v minulosti.

Do spolkové republiky loni přišlo kolem 1,1 milionu uprchlíků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner