Lidovci podporují kroky Sobotkovy vlády, jejíž jsou součástí, STAN jakožto opoziční strana bývá proti jejím klíčovým krokům. Přesto spolu půjdou do voleb.

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude s lidovci jednat o vytvoření koalice pro podzimní sněmovní volby. Na dnešním jednání celostátního sněmu STAN to schválilo 81 procent delegátů, oznámil novinářům předseda STAN Petr Gazdík. První jednání o programu dvojkoalice, která bude pro zisk poslaneckých mandátů potřebovat podporu nejméně deseti procent voličů, by se měla uskutečnit do konce února.

O námluvách mezi lidovci a hnutím STAN, které na konci loňského roku ukončilo těsné spojenectví s TOP 09, se mluvilo už několik měsíců. V úvahu přicházelo několik variant spolupráce KDU-ČSL a Starostů.

Lidovci o víkendu na celostátní konferenci odhlasovali, že do voleb chtějí jít se STAN v koalici. Gazdík toto rozhodnutí minulý týden označil za odvážné.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner