Karlovy Vary 10. srpna (ČTK) – Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sestavilo kandidátku v Karlovarském kraji převážně ze starostů, radních nebo lidí se zkušenostmi z komunální politiky. I přes to, že od rozpadu koalice s KDU-ČSL uběhl jen krátký čas a kandidátky se musí podat příští týden, sestavení nebyl problém, řekla dnes novinářům krajská předsedkyně STAN Jitka Pokorná.

Na kandidátce se objevují nejen členové a příznivci STAN, ale i členové lokálních uskupení, které se STAN spolupracují. V čele kandidátky tak je primátor Karlových Varů Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy (KOA). Dvojkou je děkan Fakulty ekonomické Západočeské univerzity, chebský radní a bývalý místostarosta Miroslav Plevný (VPM). Na třetím místě je Jitka Pokorná, jinak starostka Nové Role, na čtvrtém místě filmař a dokumentarista Petr Mikšíček, za ním je geodet a bývalý krajský zastupitel Miroslav Balatka.

Podle Kulhánka má STAN v kraji potenciální šanci dosáhnout k desetiprocentní voličské podpoře. Sám se jako lídr chce věnovat zejména tématům dopravy, vzdělání a podpoře lázeňství a cestovního ruchu.

Spolupráce lokálních uskupení a STAN, karlovarské KOA nebo od loňska i chebské VPM, má podle jejich představitelů trvat, byť tato uskupení zůstanou nadále samostatná. I proto, že v místech, kde působí, mají dlouhodobou podporu.

Kampaň STAN začíná prakticky ihned, protože kvůli nezdařené spolupráci s KDU-ČSL začíná zcela od nuly, a to přesto, že na krajské úrovni spolupráce fungovala dobře. „Kampaň bude hodně kontaktní, ale využijeme i sociální sítě a počítáme i s podporou z centra,“ dodal Kulhánek. Kandidátku STAN musí ještě schválit vedení hnutí, podle Pokorné by ale s karlovarskou neměl být žádný problém.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner