Londýn 16. září (ČTK) – Stanice londýnského metra Parsons Green, kde došlo v pátek k teroristickému útoku, byla znovu otevřena. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Ve vlaku metra částečně explodovala improvizovaná nálož, která zranila 29 lidí.

Británie v pátek večer zvýšila stupeň ohrožení terorismem na nejvyšší úroveň, což znamená, že v zemi aktuálně hrozí teroristický útok. K odpovědnosti za explozi v metru se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Britská policie uvedla, že požádala o pomoc při zajišťování bezpečnosti armádu a po celé zemi bude za tímto účelem rozmístěno asi 1000 vojáků.

Postižená trasa metra District Line obnovila provoz již v pátek večer, i když zpočátku měly spoje zpoždění. Stanice Parsons Green ale zůstávala uzavřena kvůli pokračujícímu vyšetřování. Po půlnoci District Line na twitteru oznámila, že stanice byla pro cestující již otevřena.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner