Staronovým šéfem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se dnes stal Petr Gazdík. Na volebním sněmu hnutí ho zvolilo 135 ze 145 hlasů. Získal tak 93 procent hlasů. Jeho prvním místopředsedou je znovu náměstek středočeské hejtmanky Vít Rakušan. Podpořilo ho 133 ze 145 delegátů. Výsledky oznámil předseda volební komise Zdeněk Hověžák (STAN). Gazdík i Rakušan byli jedinými kandidáty na své funkce. Sněm volí i další tři místopředsedy. Rozhodovat bude také o koalici s lidovci.

„I nadále budu pro vás pracovat jak nejlépe budu moct. Jdeme do toho,“ řekl po svém zvolení Gazdík. Poděkoval za důvěru.

Podle Gazdíka hnutí STAN uspělo ve volbách do krajů, v Senátu má třetí nejpočetnější klub. Úspěšné je hlavně v obcích, chce posílit ve větších městech, řekl Gazdík.

Podle Rakušana se hnutí stává úspěšným. Řekl, že to dokládá i účast předních politiků jiných stran na volebním sněmu STAN a snaha získat hnutí jako partnera. Desetiprocentní hranice hlasů v parlamentních volbách, která je potřeba pro vstup koalice STAN a lidovců do Sněmovny, se neobává.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner