Vítězní Starostové pro Liberecký kraj (SLK) podepíší dnes v Liberci dohodu o koalici s druhým ANO, ČSSD a ODS. Hejtmanem zůstane lídr starostů Martin Půta, který získal v krajských volbách více než 8000 preferenčních hlasů. Koalice, která bude v příštích čtyřech letech Libereckému kraji vládnout, bude mít v krajském zastupitelstvu 35 mandátů ze 45. Tak silnou pozici dosud žádná koalice v Libereckém kraji neměla.

Krajská rada by měla zůstat stejně jako v minulých volebních obdobích devítičlenná. Starostové budou mít většinu pěti míst. Dva posty získá ANO včetně pozice statutární náměstkyně pro lídra Jitku Volfovou. ČSSD a ODS budou mít po jednom radním. Společné programové prohlášení by mělo být hotovo do ustavujícího zastupitelstva.

V Libereckém kraji se do zastupitelstva dostalo sedm stran, což je nejvíc v historii kraje. Starostové vyhráli a získali 18 mandátů, hlas jim dalo 32,35 procenta voličů. Druhé ANO má devět zastupitelů. Třetí komunisté získali čtyři mandáty, stejně jako ČSSD, ODS a Změna pro Liberecký kraj, které skončily za nimi. V zastupitelstvu budou také dva zástupci Koalice SPD SPO.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner