Nadcházející poslední prázdninový týden si vybrala pro začátek horké části předvolební kampaně řada stran. Ve všech čtrnácti krajích odstartuje během úterního odpoledne hlavní fázi oslovování voličů vládní ČSSD. Špičky ODS plánují před voliče předstoupit ve čtvrtek, hnutí STAN zahájí kampaň v neděli. Ve stejném termínu zřejmě představí hlavní programové teze hnutí ANO. Komunisté uspořádají první větší akci až v sobotu 16. září, start až po prázdninách zvolili i lidovci a TOP 09.

Zajímavý týden čeká zájemce o politiku v Brně. Tamní Moravské náměstí se známou sochu Jošta Lucemburského si pro úterní start kampaně vybral premiér a jihomoravský lídr ČSSD Bohuslav Sobotka. Spolu s dalšími osobnostmi ČSSD při ní podle pozvánky vezme „občany i zástupce médií na neobvyklou procházku těmi nejdůležitějšími volebními tématy pro Brno a jižní Moravu“. V pátek na stejném místě zahájí horkou fázi kampaně s podtitulem „Spouštíme modrou vlnu“ ODS, jejíž předseda Petr Fiala vede jihomoravskou kandidátku.

Starostové a nezávislí podle mluvčího Karla Kremla plánují zahájení kampaně pod širým nebem na příští neděli. Na konec posledního prázdninového týdne připravuje představení programu vládní hnutí ANO.

Komunisté uspořádají první velkou akci v sobotu 16. září v na Pardubicku ve Svojšicích, řekl ČTK šéf jejich volebního štábu Jiří Dolejš. Podle plakátku tam na setkání s občany vystoupí komunističtí poslanci a lídři a zazpívá i známá dvojice Eva a Vašek.

Lidovci budou přesný termín spuštění kampaně schvalovat příští týden, podle mluvčí Petry Hrušové se dá předpokládat, že se odehraje počátkem září. Podobný termín zvolí i TOP 09.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner