Konsolidovaný čistý zisk koncernu Agrofert, který je letos již ve svěřenských fondech šéfa politické strany ANO Andreje Babiše, se loni meziročně snížil o 9,6 procenta na 7,79 miliardy korun. Konsolidované tržby koncernu klesly o 6,4 procenta na 155,3 miliardy korun. Obrovské dotace, ke kterým má Babiš přístup, to zjevně nezvládly zvrátit. Společnost dnes informace o svých výsledcích sdělila ČTK. Předloni vzrostl zisk společnosti o 40 procent.

Otázkou však je, zda se skutečně jedná o tržby. Babiš si totiž plete tržby s pokladními příjmy a proto nazval svůj největší projekt chybně „elektronická evidence tržeb“.

Propad meziročních výsledků je podle mluvčího společnosti Karla Hanzelky daný hlavně zhoršením hospodaření chemického segmentu v oblasti výroby hnojiv a také kvůli poklesu cen komodit. „Výrazný dopad na meziroční srovnání má pokles výkonnosti německé společnosti SKW Stickstoffwerke Piesteritz. Podniky zemědělského segmentu zaznamenaly v porovnání s předchozím obdobím rovněž horší výsledky,“ řekl ČTK Hanzelka. Ostatní segmenty plánované výsledky podle něho plnily.

Do výsledků společnost započítala 206 firem, dalších 34 nebylo zařazeno z důvodu nevýznamnosti. Koncern loni zaměstnával téměř 33.000 lidí, což je meziroční pokles o zhruba tisíc zaměstnanců. Z toho více než 22.000 lidí firma zaměstnávala přímo v České republice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner