Policie dnes večer krátce uzavřela londýnský Westminsterský most kvůli údajně opuštěnému vozidlu. Podle agentury Reuters byl ale most brzy pro pěší opět zpřístupněn. Na mostě už v březnu zradikalizovaný útočník najel automobilem do lidí, z nichž čtyři smrtelně zranil.

Podle serveru Daily Star metropolitní policie uzavřela také nedaleké Parlamentní náměstí.

Server deníku Metro informoval, že policie byla na místo přivolána v 17:50 (18:50 SELČ) a záhy most uzavřela. Lidi vyzvala k opuštění mostu. Později úřady oznámily, že šlo o falešný poplach a most byl kolem 18:40 (19:40 SELČ) opět otevřen.

Bezpečnostní složky jsou nyní v Británii ve stavu nejvyšší bdělosti po pondělním atentátu v Manchesteru, kde sebevražedný útočník v tamní aréně po popovém koncertu zabil 22 lidí.

Při útoku z 22. března útočník nejdřív najel do davu lidí na Westminsterském mostě a následně odjel k nedalekému parlamentu, kde ubodal policistu. Pachatele, britského konvertitu k islámu s násilnou minulostí Khalida Masooda, poté zastřelili policisté.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner