Miliony lidí, kteří v britské metropoli dojíždějí do práce a škol, se dnes kvůli stávce londýnského metra potýkaly se zpožděním. Stávka zasáhla velkou část podzemní dráhy, což způsobilo dlouhé fronty lidí u autobusových stanic a vyvolalo kolony aut na silnicích, uvedla BBC.

Několik linek metra vedoucích centrem Londýna bylo v době ranní dopravní špičky uzavřeno, ostatní jezdily jen občas a večer se situace ještě zhoršila. Mnoho lidí tak bylo nuceno jít pěšky, na kole nebo se museli pokusit dostat do některého z přeplněných autobusů. Pokud mohli, volili i práci z domova.

Stávka, kterou odbory protestovaly proti rušení pracovních míst, mnoho uživatelů městské dopravy podle britských médií značně rozladila. Londýnské metro ve všedních dnech přepraví asi čtyři miliony cestujících.

Stávka zasáhla také spojení metrem na terminály londýnského letiště Heathrow, stejně jako spojení na hlavní londýnská nádraží.

Úřady varovaly, že i po ukončení 24hodinnové stávky v 18:00 místního času (19:00 SEČ) bude přeprava podzemní dráhy dále narušena. Plně obnovena má být až v úterý ráno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner