Návštěvou Pražského hradu a Poslanecké sněmovny dnes ukončí svou dvoudenní návštěvu Česka generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. S prezidentem Milošem Zemanem by měl mluvit především o terorismu.

Stoltenberg je v Česku od středy. Během své návštěvy se setkal s vojáky amerického konvoje, který Českem projíždí na cvičení do Maďarska. Jednal také s vládní delegací vedenou premiérem Bohuslavem Sobotkou. S českými politiky mluvil o dalším směřování NATO, ale také o migraci a reakci Evropy na ni. Po jednání se Sobotkou mimo jiné uvedl, že NATO se musí přizpůsobit změnám bezpečnostního prostředí ve svém okolí. K problému migrace poznamenal, že vyžaduje okamžitou reakci Evropy, NATO se prý soustředí na řešení dlouhodobých příčin krize.

Tématem dnešní schůzky s vrchním velitelem české armády Zemanem by měly být především otázky spojené s terorismem. Český prezident ho podle hradního mluvčího bude chtít seznámit s návrhem rezoluce OSN o vytvoření společné protiteroristické jednotky. Předcházet jí bude setkání s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner