Stoupenci takzvaného Islámského státu (IS) zabili na severu Sinaje ve městě Aríš dva koptské křesťany. S odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje o tom dnes informovala agentura ANSA. Přívrženci IS v Egyptě před dvěma dny zveřejnili video, ve kterém hrozili dalšími útoky na křesťany. Útoky radikálů v Aríši si tento měsíc vyžádaly životy nejméně pěti koptů.

Radikálové zabili otce a syna – pětašedesátiletý otec byl zastřelen a jeho pětačtyřicetiletý syn upálen. Jejich těla policisté našli dnes ráno u školy v Aríš.

Koptští křesťané patří k nejstarším křesťanským komunitám na světě a tvoří asi deset procent egyptské populace. Radikálové znásobili útoky na koptské kostely, když armáda v roce 2013 svrhla někdejšího islamistického prezidenta Muhammada Mursího.

Teroristická skupina Sinajská provincie v pondělí zveřejnila video, ve kterém hrozí, že znásobí své útoky na křesťany. Členové Sinajské provincie v listopadu 2015 přísahali věrnost vůdci IS abú Bakrovi Bagdádímu.

Loni v prosinci si bombový útok islamistů na koptský kostel v Káhiře vyžádal životy 27 lidí. Teroristé v nedávném videu označili tento útok za „pouhé předznamenání toho, co koptské křesťany čeká“. Skupina ve videu vyměnila své dosavadní logo za nové, ve kterém je místo „Sinajská provincie“ nápis „Islámský stát v Egyptě“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner