Přibližně dvě až tři stovky lidí dnes na shromáždění na Václavském náměstí upozornily na vlnu útoků vůči Židům, které se v posledních měsících dějí v Izraeli. Akci pořádaly kongregace Bnej Israel, Židovská liberální unie, Mezinárodní křesťanské velvyslanectví v Jeruzalémě, Liga proti antisemitismu a facebooková skupina Podporujeme Izrael. Podle nich jde o etnický teror, který evropské země přehlížejí.

Cílem útoků jsou podle nich Židé bez rozdílu věku, pohlaví a vzezření. Zástupci pražské pobočky Mezinárodního křesťanského velvyslanectví v Jeruzalémě upozornili, že většina útočníků jsou Palestinci mladší 25 let, za jejichž výchovu a vzdělání nese odpovědnost palestinská autonomie. Na sociálních sítích navíc mezi touto komunitou prý kolují návody, jak docílit co nejvážnějších následků útoku.

Rabín kongregace Bnej Israel David Bohbot ve svém vystoupení prohlásil, že izraelská vláda by měla uznat, že je země ve válce. Židé by se měli proto podobně jako ve válce bránit proti těm, kteří na ně útočí. „Bohužel věřím, že ta situace bude ještě horší,“ poznamenal.

Na shromáždění vystoupili také zástupci ostatních pořádajících organizací. Program byl prokládán židovskými písněmi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner