Praha 31. září (ČTK) – Stranám a hnutím, které se přihlásily do letošních sněmovních voleb, dnes končí lhůta pro nápravu případných chyb na kandidátních listinách. Uskupení, která splní zákonné náležitosti, krajské úřady a pražský magistrát nejpozději v pátek k volbám zaregistrují a umožní jim tak ucházet se o hlasy voličů.

Do voleb, které budou 20. a 21. října, se přihlásilo rekordních 31 volebních uskupení. Je jich o sedm více než při minulých, předčasných volbách v roce 2013. Ve všech krajích se přihlásilo jen 21 stran a hnutí.

Strany většinou na kandidátkách mohly opravovat běžné nepřesnosti v titulech, věku nebo místu bydliště kandidátů. Od příštího týdne se budou moci soustředit na volební kampaň. Příští týden v úterý dostanou volební čísla, která jim vylosuje Státní volební komise, a od 4. října budou moci oslovit voliče prostřednictvím veřejnoprávní televize a rozhlasu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner