Středeční srážka vlaku Pendolino a kamionu si vyžádala třetí oběť. Dnes o tom informovala krajská mluvčí policie Gabriela Holčáková. Už v den nehody zemřeli dva muži ve věku 39 a 49 let, dalších 18 lidí se zranilo. Policie ve středu večer vyslechla polského řidiče kamionu, který vjel na koleje v době, kdy už svítila červená světla.

Havárie se stala před osmou ráno na frekventované trati mezi Prahou a Ostravou. Je nejvážnější tragédií na železnici v Česku za posledních zhruba sedm let. Zranění několika lidí jsou natolik vážná, že jsou stále v ohrožení života. Materiální škody dosahují téměř 160 milionů korun, z toho 150 milionů jsou na vlakové soupravě Pendolino.

Řidič nákladního auta bude pravděpodobně obviněn z obecného ohrožení, za což mu může hrozit až desetileté vězení. Policie muže zatím nevyslechla, je v péči lékařů. Při nárazu vlaku jedoucího z Bohumína do Františkových Lázní byl v kabině kamionu. Po srážce jej v šoku opustil. Muž nebyl opilý. Podle odborníků se řidič dopustil fatální chyby, když závory neprorazil a z kolejí neodjel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner