Středočeská ODS kritizuje výdaje kraje za třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Ta minulá stála několik set tisíc korun, což hejtman Miloš Petera (ČSSD) označil za přiměřené. Mezi výdaji je například občerstvení, ale podle ODS i náklady na bezpečnostní opatření. Opoziční strana považuje takové výdaje za plýtvání, sdělil ČTK regionální manažer středočeské ODS Lukáš Toman Paclt.

Zeman dnes zahájil třídenní cestu po Středočeském kraji, chystá se například ještě do Berouna nebo Sedlčan. Vedení kraje mu chce ukázat také Chráněnou krajinnou oblast Brdy, která vznikla počátkem roku po zrušení vojenského újezdu.

„Je nepochybně správné, aby prezident jezdil po zemi a mluvil s občany. Na druhé straně jeho výjezdy jsou nepokrytě pojaty jako předvolební kampaň na podporu stávajících hejtmanů. Občané tak vlastně prostřednictvím krajských rozpočtů platí kampaň ČSSD, která musí razantně šetřit kvůli kauze Altner,“ uvedl místopředseda ODS a lídr strany pro krajské volby ve Středočeském kraji Martin Kupka. Zmínil tak případ, kdy nejsilnější vládní strana musí podle rozhodnutí soudu zaplatit 337 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi, který ČSSD pomohl před lety vyhrát spor o Lidový dům.

Zemanova prezidentská návštěva středních Čech se koná potřetí, poprvé byl jako prezident na oficiální návštěvě v kraji v roce 2013. ODS už tehdy kritizovala údajné zvýšení nákladů na pohoštění o 250.000 korun, tehdejší hejtman Josef Řihák (ČSSD) výhrady opozice odmítl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner