Praha 18. září (ČTK) – Středočeský kraj zatím nemá spočítané nelegální billboardy kolem silnic prvních tříd. Koncem září chce zjišťovat aktuální situaci u správce silnic, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR – provozní úsek Praha, sdělil dnes ČTK mluvčí kraje Pavel Lochař.

„Dohodneme případně společný postup, kdy předpokládáme, že společně začneme s přesným zaměřováním všech reklamních zařízení za účelem jednoznačné identifikace vlastníků pozemků,“ uvedl Lochař.

Následně by měl krajský úřad již bez ŘSD rozesílat výzvy vlastníkům pozemků i provozovatelům reklamy, případně subjektům, které jsou na ní zobrazeny. „Na základě vyhodnocení reakcí těchto subjektů budeme řešit následný postup,“ dodal mluvčí. Předpokládá, že bude vybrána firma, která poutače zakryje a odstraní, a to na náklady vlastníků reklamy.

Podle novely zákona o pozemních komunikacích měly billboardy z bezpečnostních důvodů zmizet k 1. září z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. V celé zemi by mělo jít o 3000 z 25.000 poutačů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner