Střelba na mezinárodním letišti ve městě Fort Lauderdale na Floridě si dnes vyžádala pět mrtvých a osm zraněných. Strážci zákona pachatele zadrželi, uvedla televizní stanice CNN s odvoláním na místní policii. Motiv útoku zatím není znám. Provoz letiště byl dočasně zastaven.

Podle agentury AP přiletěl pachatel z Kanady, což však vzápětí mluvčí kanadského zastupitelského úřadu v USA podle agentury AP popřela. Podle jiných zdrojů přiletěl z Aljašky. Pistoli měl v zavazadle, které si v hale vyzvedl. Pak odešel na toaletu, kde zbraň nabil a následně z ní začal pálit v prostoru pro výdej zavazadel. Nakonec pistoli zahodil a lehl si na zem, napsala agentura AP s odvoláním na svědky, podle nichž muž střílel na náhodně vybrané lidi.

Senátor za Floridu Bill Nelson televizi MSNBC řekl, že u střelce byl nalezen vojenský průkaz na jméno Esteban Santiago. Není ale jisté, zda byl jeho. Motiv střelce podle Nelsona není znám.

Podle svědectví přítomných, které citovala televize MSNBC, byl střelec ve věku 20 až 30 let a měl na sobě tričko s motivem filmové ságy Hvězdné války (Star Wars). Během střelby nic nekřičel.

Jako jeden z prvních na twitteru o neštěstí informoval bývalý mluvčí Bílého domu Ari Fleischer, který byl v době střelby na letišti. Na svém twitterovém účtu napsal, že na letišti se střílelo a „všichni utíkali pryč“.

Mezinárodní letiště Fort Lauderdale-Hollywood, které leží asi 30 kilometrů od Miami, na svých twitterových stránkách odpoledne místního času (večer SEČ) informovalo, že „na terminálu 2 došlo k incidentu u výdeje zavazadel“.

Televize posléze přinesly záběry, jak policie evakuuje lidi pryč z letištní budovy. Před letištní halou záchranáři ošetřovali krvácející lidi.

Asi hodinu a půl po střelbě vznikla na letišti panika a policisté i cestující začali utíkat z místa pryč a schovávali se za stojící auta. Podle svědka, jehož citovala agentura Reuters, křičel jeden z policistů „Kryjte se, kryjte se!“. Média poté začala spekulovat, že na letišti byl ještě druhý střelec. To ale později policie vyloučila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner