Ministerstvo obrany ověřuje, jestli Rusko skutečně zahájilo vojenské údery v Sýrii. Podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO) je dost pravděpodobné, že tomu tak je. Ministr to dnes řekl novinářům po jednání sněmovního branného výboru. O údajných ruských úderech proti Islámskému státu v Sýrii v posledních dnech informovala některá zahraniční média.

Pouze vzdušné útoky nic nevyřeší

„Chceme si to ověřit, je to poměrně významná zpráva. Já jsem o tom mluvil ráno s některými našimi speciálními útvary. Ty to ověřují. Je dost pravděpodobné, že tomu tak je,“ prohlásil Stropnický.

Pokud by se informace ukázala jako pravdivá, znamenalo by to podle něj poměrně výrazný zásah, který by mohl vést k efektivnějšímu řešení situace v oblasti. Zároveň míní, že celá záležitost není řešitelná vzdušnými silami. „Může pomoct, kdyby se třeba ruské stíhačky, abych mluvil jasně, účastnily společných náletů, určitě to zkomplikuje Islámskému státu život. Ale nepřinese to žádoucí řešení,“ doplnil ministr.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner