Spojené státy si dnes připomínají měsíc od masakru na floridské škole, kde 19letý útočník Nikolas Cruz postřílel 17 lidí. Američtí studenti k uctění památky obětí na 17 minut opustí školy. Někteří studenti se také shromáždí u Bílého domu. Cruz se dnes zúčastní soudního slyšení k formálním záležitostem obžaloby, která čítá 34 bodů, a to včetně 17 vražd prvního stupně. Prokuratura pro Cruze požaduje trest smrti.

Američtí studenti se po krveprolití postavili do čela hnutí žádajícího zpřísnění dostupnosti zbraní. Zákonodárci se ale prozatím ke změnám staví vlažně, Kongresem dosud neprošlo ani zvýšení věkového limitu na nákup pušek ze současných 18 na 21 let.

Zvýšení věkového limitu prezident Trump nevylučuje, podpořil ale posílení bezpečnostních prověrek žadatelů o zbraně či zákaz urychlovačů střelby. Takovéto zařízení změní chování poloautomatické zbraně na automatické. Jakákoli omezení naopak odmítá vlivná Národní asociace držitelů zbraní (NRA).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner