Londýn nemůže očekávat, že získá plný přístup na vnitřní trh Evropské unie, když nebude ctít zásadu volného pohybu osob. Řekl to dnes švédský premiér Stefan Löfven. S jednáním o odchodu Británie z Evropské unie ale podle něj není třeba spěchat, pro obě strany by měly být dohodnuty maximálně výhodné podmínky.

„Nemůžete mít volný pohyb zboží, služeb a kapitálu, ale nikoliv lidí,“ řekl premiér. „Měli bychom udělat brexit co nejjednodušší a nejpřínosnější pro obě strany,“ řekl podle agentury Reuters předseda švédské středolevé vlády.

Švédský premiér si také přeje, aby se kvůli takzvanému brexitu, tedy vystoupení Británie z EU, nesnižovala důležitost jiných témat, například vytváření pracovních míst nebo řešení bezpečnostních a ekologických problémů.

Švédsko bylo spojencem Británie ve snaze liberalizovat vnitřní obchod a zefektivnit byrokracii v EU. Po brexitu však Londýn nemůže očekávat stejné zacházení, řekl Löfven.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner