Nejmladší syn britské panovnice Alžběty II. princ Edward dnes přijíždí do České republiky. Hrabě z Wessexu v Česku v úterý předá zlatá ocenění vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), kterého se účastní 2500 mladých Čechů. Česko letos hostí také setkání absolventů programu z celého světa. Princ Edward usedne v porotě, která bude hodnotit jejich projekty zaměřené na startupy i pomoc znevýhodněným.

Podstatou DofE je osobní rozvoj mladých lidí. Aby dosáhli na některou ze tří úrovní ocenění, musí splnit vlastní cíl ve čtyřech oblastech – rozvoj talentu, sport, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Princ Edward v úterý předá na slavnostním ceremoniálu v Senátu ocenění českým studentům, kteří splnili podmínky pro nejvyšší, tedy zlatou úroveň.

Program DofE byl založen v roce 1956 manželem britské královny princem Filipem a v Česku působí od roku 1994. Nyní je do něj zapojeno přes 170 škol, dětských domovů a dalších institucí, které pracují s dětmi a mládeží.

Syn královny Alžběty II. a prince Philipa Edward stojí v čele nadace, pod kterou spadá program DofE. V zemích, kde má cena delší tradici než v České republice, znamená výhodu pro uchazeče o studium na univerzitách nebo při hledání práce. Před dvěma lety předávala zlatá ocenění DofE českým účastníkům manželka prince Edwarda Sofie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner