Jeden ze synů Usámy bin Ládina zřejmě rozšiřuje svůj vliv a hodlá se stát jakýmsi mluvčím teroristů. Organizace Al-Káida v pondělí zveřejnila již několikátou nahrávku jeho hlasu. Hamza bin Ládin na záznamu vyzývá k jednotě mezi ozbrojenými džihádisty v Sýrii a boji proti Izraeli.

Podle CNN jde již o druhý podobný krok Al-Káidy v poslední době a může znamenat, že se teroristická organizace bude snažit „vydělat“ opětovně na jménu bin Ládin. „Je zřejmé, že důležité je v tomto případě především jméno nového vůdce,“ řekl CNN národní bezpečnostní analytik Peter Bergen. „Přebírá nyní roli vůdce propagandy,“ dodal Bergen s tím, že Hamza bin Ládin je mnohem mladší, než většina jeho předchůdců.

Hamzovi bin Ládinovi je kolem 25 let, a mohl by tak představovat novou, nastupující teroristickou generaci. Na roli vůdce jej ostatně od dětství připravoval i otec. Vyškolen byl v Pákistánu nejvyšším vedení al-Káidy. Není zatím zcela jasné, jestli pouze povede propagandu, nebo zda bude přímo zapojen do akcí. Podle Bergena nicméně al-Káida postupně dává najevo, že se rodí nová generace, která jí zajistí budoucnost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner