Damašek 14. dubna (ČTK) – Syrské státní sdělovací prostředky dnes označily trojstranný vojenský útok USA, Francie a Británie za agresi a také za flagrantní porušení mezinárodního práva. Podle nich je ale zásah odsouzen k neúspěchu a také nezachrání teroristy působící v Sýrii. Nejmenovaný činitel syrského režim sdělil podle agentury Reuters, že úřady nyní vyhodnocují škody.

Podle něho západní státy odpálily na Sýrii asi 30 raket, z nichž zhruba třetinu protivzdušná obrana sestřelila. Vojenská sídla, která byla dnes zasažena, byla včas evakuována před několika dny po ruském varování. Sýrii se prý podařilo vojenský úder „absorbovat“. Jiný syrský zdroj řekl, že pokud šlo o jednorázový útok, pak bude mít jen omezené dopady.

Podle očitých svědků citovaných agenturou AP otřásly výbuchy okraje syrské metropole Damašku. Východně od metropole byl vidět obrovský požár. Reportér AP v Damašku informoval, že při útocích zoranžovělo nebe. Syrská televize informovala o tom, že bylo zasaženo centrum vědeckého výzkumu.

Syrské média také oznámila, že syrská protivzdušná obrana sestřelila 13 raket jižně od Damašku. Po skončení útoků a poté, co opět nastala tma, vyjely podle AP do ulic města vozidla s reproduktory a pouštěla naplno nacionalistické písně.

Podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) byla zasažena tři výzkumná střediska – dvě v Damašku a jedno v oblasti Homsu. Rakety dopadly také na pět vojenských základen a skladů elitních syrských sil v oblasti metropole.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner