Syrská armáda znovu získala kontrolu nad strategicky důležitým územím na západě země, z něhož vytlačila povstalce po jejich předchozí ofenzivě. Podle agentury Reuters o tom dnes informovali syrští ochránci lidských práv monitorující boje v zemi z exilu. Během posledních střetů zahynulo podle nich 39 bojovníků.

Vojsko režimu prezidenta Bašára Asada dobylo zpět rovinatou oblast poblíž západního horského pásma nacházející se nedaleko významného města Hamá, která je důležitá pro obranu pobřežních území či metropole Damašku. V této oblasti zaútočili tento týden povstalci, mezi nimiž byla například místní odnož al-Káidy, fronta An-Nusra. Armáda je však zatlačila zpět za pomoci leteckých úderů, jichž během posledních čtyř dnů provedla více než 270, uvedla syrská opoziční exilová organizace.

Vládní síly tak dobyly zpět jednu z nejdůležitějších tepelných elektráren v zemi Zezún a několik významných vesnic v této oblasti.

Povstalci zaznamenali v posledních měsících řadu úspěchů, zatímco Asadova armáda čelí personálním problémům a nedostává se jí vojáků. Zaměřuje se proto na obranu strategických míst a ostatní musela opustit.

Syrský konflikt začal na jaře 2011 a od té doby při něm zemřelo 230.000 lidí. Z domovů vyhnal miliony Syřanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner