Syrská armáda pokračuje v soustředěné ofenzivě proti povstalcům v provincii Idlib. V její jihovýchodní části, která je největší zbývající baštou rebelů v dané oblasti, dobyli vládní vojáci zpátky strategicky významné město Sindžár. Režimní síly se tak přiblížily na 14 kilometrů k vojenskému letišti Abú ad-Duhúr, oznámila provládní média a exilová organizace syrských ochránců lidských práv SOHR.

Až získají vládní oddíly toto letiště pod svou kontrolu, bude „první vojenskou základnou v rukou provládních sil v provincii Idlib“, řekl agentuře AFP šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán. Vládní síly ztratily kontrolu nad tímto letištěm koncem roku 2015.

Hlavním cílem ovládnutí jihovýchodní části Idlibu je pro režim „zajištění bezpečnosti“ dopravní tepny spojující druhé největší syrské město Halab s metropolí Damaškem.

Podle údajů OSN žije v současnosti v provincii Idlib přes 2,5 milionu lidí, z toho více než milion jsou osoby, které uprchly před boji v jiných částech Sýrie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner