Na nejméně 15 mrtvých stoupl počet obětí tajfunu Meranti, který se v minulých dnech přehnal přes Tchaj-wan a jihovýchodní Čínu, uvedly v další předběžné bilanci místní úřady. V Číně nejméně 14 osob stále pohřešují. Na postižené oblasti, kde Meranti přiměl úřady k evakuaci statisíců lidí, by měla přitom podle agentury AP již dnes udeřit další silná bouře Malakas.

Na Tchaj-wanu zemřeli podle nové bilance nejméně dva lidé a další desítky obyvatel utrpěly zranění. Čína zvýšila počet obětí z deseti na 13 a pohřešovaných z 11 na nejméně 14. Televizní stanice podle AP ukazují stále zaplavené ulice a spadané sloupy elektrického vedení. Bez elektřiny se od čtvrtka dočasně ocitly miliony obyvatel.

Úřady na Tchaj-wanu dnes v hlavním městě Tchaj-pej zavřely úřady a školy v rámci opatření před příchodem další silné bouře, nazvané Malakas. Ta má být slabší než Meranti, ale přesto nebezpečná. Metropoli by svými vichry o rychlosti přes 190 kilometrů v hodině měla nová bouře zasáhnout v průběhu dne, pak pokračovat do Číny, upřesnila ráno agentura AP.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner