Zhruba hodinu před plánovaným začátkem protestu řidičů taxi proti alternativním taxislužbám typu Uber se na pražském Strahově začali sjíždět řidiči. Na místě jich byly dvě desítky, další auta postupně přijížděla, zjistila na místě ČTK. Protestní akci sleduje policie, na Strahově je zhruba desítka policejních vozů.

Protestní akce má začít v poledne na Strahově, o hodinu a půl později by se měli taxikáři vydat na pomalou cestu městem. Podobnou formu protestu zvolili taxikáři už ve čtvrtek, kdy se podle pořadatelů sjelo na Strahově 2000 vozů, magistrát odhadl jejich počet zhruba na 1400. Následná pomalá jízda stovek taxikářů po severojižní magistrále trvala zhruba dvě hodiny. Větší komplikace v dopravě hlášeny nebyly.

Policie oznámila, že při čtvrteční protestní akci zkontrolovala 171 řidičů. Policisté uložili 31 pokut v celkové výši zhruba 16.000 korun. Zadrželi také jednu osobu pro podezření ze spáchání trestného činu.

Protestujícím taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner