Tělo světlovlasé dvouleté až čtyřleté dívky, které se našlo v Austrálii v kufru, rozhodně nepatří pohřešované britské dívence Madeleine McCannové. V oficiálním prohlášení to uvedla australská policie, která tak reagovala na spekulace, že by tělo dívky, jež byla zabita asi před osmi lety, mohlo patřit pohřešované Madeleine, napsala dnes agentura AP.

Kosti dívky, která měřila asi 90 centimetrů, se našly tento měsíc v křoví nedaleko Adelaide, hlavního města Jižní Austrálie. Nález vyvolal spekulace, zda nejde o tříletou McCannovou, která beze stopy zmizela na rodinné dovolené v Portugalsku v roce 2007.

Podle detektiva Dese Braye pověřeného vyšetřováním už bylo vyloučeno 43 pohřešovaných dětí, které připadaly v úvahu jako oběti – včetně Madeleine McCannové. „Mohu potvrdit, že Madeleine McCannová byla coby oběť naprosto vyloučena, a o tom jsme také vyrozuměli britskou policii,“ řekl.

Bray uvedl, že dívka s největší pravděpodobností zemřela násilnou smrtí. Podle policie šlo o bělošskou dívku ve věku mezi 2,5 a čtyřmi roky, která měla 17 centimetrů dlouhé blond vlasy a přišla o život v jiné lokalitě, než byly její pozůstatky objeveny.

V kufru byla černá baletní sukénka a po domácku vyrobená prošívaná deka. Kufr někdo odhodil asi před čtyřmi měsíci poblíž dálnice v buši, zhruba dva kilometry od obce Wynarka.

Tříletá Madeleine McCannová se ztratila z apartmánu v portugalském turistickém komplexu Praia da Luz v květnu 2007 poté, co ji rodiče večer uložili do postele a odešli na večeři do blízké restaurace. Portugalská policie původně označila za podezřelé právě rodiče Madeleine, žádná oficiální obvinění proti nim ale nevznesla a nakonec případ odložila. McCannovi jakákoli obvinění vždy ostře odmítali a tvrdili, že dívku někdo unesl.

Případ hlavně v prvních měsících provázela rozsáhlá mediální a informační kampaň. McCannovy podpořila například spisovatelka Joanne Rowlingová, fotbalista David Beckham či papež Benedikt XVI.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner